Ogrody

Projektowanie i zakładanie ogrodów

Piękny ogród to nieodzowna część każdej posesji. Tworząc zieleń dla naszych klientów, pierwszą rzeczą którą bierzemy pod uwagę są ich upodobania. Każdy lubi co innego. Niektórzy pragną kwiecistego ogrodu babuni, inni ogrodu nowoczesnego i światowego, w którym realizują swoje pomysły.
Bez względu na upodobania naszych zleceniodawców, każde nasze dzieło jest niepowtarzalne, dopracowane do ostatnich szczegółów, a co najważniejsze, piękne i funkcjonalne.

W naszych dokonaniach znajdują się wielkie posiadłości zaopatrzone przez nas w bogatą florę, sztuczne rzeki i kaskady, ale także mini ogródki gdzie wszystko musi się zmieścić na mniej niż 100m2. Są tereny miejskie, parki, elementy zieleni na skwerach, w dzielnicach mieszkalnych oraz handlowych. Wykonaliśmy również kilka terenów zieleni przy siedzibach zarówno małych jak i dużych przedsiębiorstw. Ostatnio zarysowuje się nowy trend zieleń przy gospodarstwach rolnych, stadninach koni i przy domkach rekreacyjnych. Nasze ogrody były prezentowane w czasopismach ogrodniczych i w programie TVN Maja w ogrodzie.

Wszystkie realizacje łączy jedno – wspólna satysfakcja klientów i wykonawców.

Projektowanie, zakładanie i utrzymanie ogrodów to nasza pasja.

Proces tworzenia pięknego ogrodu składa się z wielu etapów. Jeżeli klient tego sobie życzy, to zaczynamy od wykonania projektu. Można zbudować ogród i bez projektu, na zasadzie improwizacji – tak powstało kilka naszych ogrodów, niektóre nawet bardzo udane. Nie każdemu jednak odpowiada fakt, że efekt końcowy jest do końca niewiadomy. I jeszcze jedno –  koszty! Projekt zawiera kosztorys, co dla większości klientów jest sprawą istotną. Kosztorys jest elementem projektu, którego nie uzyskają Państwo zlecając pracę osobom wykonującym same projekty.  W takim przypadku trzeba poprosić o wycenę  firmy wykonawcze.  A jeśli się ma ograniczone środki, co niestety jest regułą, często okazuje się, że realizacja projektu jest dla nas za droga. Projektowanie ogrodów przez właściciela firmy (zdecydowana większość prezentowanych realizacji to jego projekty) odbywa się jedynie zimą, ze względu na napięty terminarz prac podczas sezonu. Jeżeli trzeba zaprojektować coś w sezonie ogrodniczym zlecamy to współpracującym architektom krajobrazu. Potem przychodzi pora na prace ziemne, ukształtowanie terenu, przygotowanie lub regenerację gleby, położenie instalacji (oświetlenie, elektryczność, doprowadzenia wody, melioracje), mała architektura krajobrazu,  wykonanie ścieżek. W tym momencie zakładany jest system nawadniający. Dobre nawodnienie ogrodu to podstawa, dlatego w nowoczesnych ogrodach ludzi szanujących swój czas, taka instalacja okazuje się niezbędna. Teraz stopniowo zaczyna być tworzony właściwy ogród. Trawniki, rabaty i kwietniki tworzone według ściśle przemyślanej kolejności powoli zaczynają cieszyć wzrok.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszymi pracami zawartymi w dziale Realizacje. W miarę upływu czasu, dział ten będzie wciąż wzbogacany w nowe zdjęcia i pozycje. Realizacje wykonywane w wielu miastach np. Olsztyn, Szczytno.

Katalog Stron Ninki