ArtEco

Publikacje

"Wielkie podlewanie"

„Ogrody”, nr 35, marzec 2002

wielkie_podlewanie

Artykuł opowiada o systemach nawadniających. O tym ile korzyści osiągniemy z instalacji takiego systemu we własnym ogrodzie. Autor w sposób obiektywny pomaga wybrać czy powinniśmy do instalacji systemu zatrudnić profesjonalną firmę czy równie dobrze możemy zrobić to sami. Tym, którzy wolą zrobić to sami, autor pokazuje w jaki sposób należy zaprojektować system aby spełniał on wszystkie wymagania naszego ogrodu.

Artykuł w wersji PDF

Nawadnianie w pytaniach i odpowiedziach

Artykuł przygotowany dla czasopisma ?Dom i Ogród? 2008. Nie opublikowany

Czy warto założyć system nawadniający?
Instalację systemu nawadniającego należy potraktować jak inwestycję. Jeżeli uznamy, że korzyści ? oszczędność czasu, wody, pracy, spokojny urlop, polepszenie zdrowotności roślin, satysfakcja z posiadania nowoczesnego urządzenia ? przewyższają ból wydatku, odpowiedź jest pozytywna. Ciekawym zagadnieniem jest oszczędność wody i lepsze zdrowie roślin …

Czytaj więcej

Z bystrą rzeką

„Ogrody”, nr 49, maj 2003

z_bystra_rzeka

Prezentacja ogrodu stworzonego przez naszą firmę połączona z opisem w jaki sposób należy się przygotować do powstania tak pięknego otoczenia. Więcej zdjęć tego ogrodu znajdziecie państwo w dziale ‚Realizacje’.

„W tym ogrodzie w harmonijny sposób połączono sprzeczności. Obok reprezentacyjnych ogrodowych wnętrz powstał fragment krajobrazu z naturalną maleńką rzeką.”

Artykuł w wersji PDF

"Po kropelce"

„Ogrody”, nr 39, lipiec 2002

po_kropelce

Mijają czasy wielogodzinnego ręcznego podlewania ogrodniczym wężem. Nowe technologie pozwalają podawać roślinom wodę bardzo precyzyjnie i wykoszystać ją do ostatniej kropli.” Artykuł przybliży Państwu tematykę podlewania roślin w sposób najbardziej oszczędny, często niewidoczny na pierwszy rzut oka.

Artykuł w wersji PDF

"Nawadnianie skarpy"

„Ogrody”, nr 52, sierpień 2003

nawadnianie_skarpy

Skarpy, choć niewątpliwie piękne, przysparzają właścicielom ogrodów wiele kłopotów. Bywa, że ziemia osuwa się z nich lub spływa z deszczem, w górnych partiach szybko pojawiają się objawy suszy, a dostęp do bardziej stromych miejsc jest utrudniony.

Artykuł w wersji PDF
Katalog Stron Ninki